Wózki czołowe Crown®
Wózek czołowy to maszyna o najbardziej wszechstronnym zastosowaniu w logistyce – urządzenie pozwalające na realizację niemal całego zakresu zadań związanych z obsługą ładunków. Od transportu poziomego, poprzez rozładunek i załadunek samochodów oraz działania wspomagające operacyjne wewnątrz i na zewnątrz hali.
Wózki czołowe Crown zostały zaprojektowane z myślą o komforcie operatora oraz wysokim poziomie wydajności procesu. Wszystkie maszyny Crown charakteryzuje niezawodność – naszą ambicją jest zapewnienie Ci pewności, od początku do końca zmiany. Myśląc o wózku widłowym, widzimy wózek czołowy – wyobrażając sobie sprzęt najwyższej jakości, widzimy Crown.
Zapytaj o jeden z niezawodnych wózków czołowych Crown
Wyłącznym przedstawicielem marki Crown w Polsce jest WDX – lider wśród dostawców wózków widłowych czołowych w kraju. Prawdopodobnie mamy rozwiązanie, którego szukasz. Proponujemy urządzenia nowe i używane – sprzedaż, leasing, wynajem.
Oferujemy profesjonale doradztwo techniczne oraz przyjazne wsparcie Twojego projektu. Zapewniamy wizyty referencyjne w obiektach naszych Partnerów, gdzie możesz zobaczyć, jak dany wózek czołowy sprawdza się w aplikacji zbliżonej do Twojej!
Maszyny napędzane elektrycznie są dostępne również z WDX LI-ION Smart Technology. Zapraszamy do kontaktu!
Wózek czołowy Crown - informacje podstawowe
Wózki widłowe Crown na polski rynek produkowane są w Niemczech. Wybrane maszyny wytwarzane są w USA. Doświadczenie inżynierów Crown sprawia, że nasze wózki czołowe wyróżnia wytrzymała konstrukcja oraz walory użytkowe pozwalające realizować zadania w niemal każdym środowisku przemysłowym i logistycznym.
- Seria SC 6000 występuje w wersji trzykołowej i czterokołowej. Model SC 6000 gwarantuje zwrotność oraz zaskakującą stabilność. Konstrukcja pozwala na manewrowanie w zatłoczonych aplikacjach. Relatywnie mały wózek czołowy, o udźwigu do 2000 kilogramów. Dedykowany do pracy wewnątrz budynku.
- Wózki z serii FC 5200 to czterokołowa konstrukcja zaprojektowana do pracy w wymagających warunkach eksploatacyjnych. W stosunku do serii SC, maszyny oznaczone skrótem FC posiadają wyższy udźwig nominalny. Dodatkowo, wykazują się mobilnością w zakresie pracy na zewnątrz hali magazynowej.
- Seria RC 5500 to wózek podnośnikowy czołowy, gdzie operator realizuje zadania stojąc. Doskonale sprawdza się w aplikacjach, w których przestrzeń jest ograniczona i zatłoczona. Mobilna maszyna o udźwigu do 1800 kilogramów.
- Wózek widłowy czołowy C-5 to jedyna spalinówka w naszej ofercie – maszyna napędzana gazem LPG o udźwigu do 3 000 kilogramów. Skonstruowana z myślą o wyśrubowanych wymogach zastosowań przemysłowych. Seria C-5 jest dostępna w opcji z otwartą lub pełną kabiną.
Zapewniamy fabryczny serwis, zespół mobilnych serwisantów na terenie całego kraju oraz szybki dostęp do oryginalnych części zamiennych.
Wózek czołowy – wideo
Procesy produkcji oraz magazynowania w branży przetwórczej oraz rolniczej należą do najbardziej wymagających. Charakteryzuje go sezonowość, a co za tym idzie różny stopnień doświadczenia operatorów. Większość operacji jest realizowana przez ograniczoną liczbę miesięcy, ale poziom intensywności oraz obciążenie sprzętu w tym czasie jest wysokie.
Wózki widłowe czołowe są zazwyczaj wykorzystywane w pracach rozładunkowych i załadunkowych oraz transporcie poziomym. Często realizują zadania w kurzu i brudzie. W prezentowanym przedsiębiorstwie sezon trwa maksymalnie 3 miesiące. Nie ma miejsca na błędy. Liczy się bezawaryjna praca wózka czołowego.
Sprawdź materiał wideo i zobacz, jak wózki czołowe Crown realizują zadania w wymagającej aplikacji.
Wózki czołowe – warto wiedzieć
Wózek czołowy to jedna z odmian wózka jezdniowego podnośnikowego z mechanicznym napędem podnoszenia. W odróżnieniu od wózka wysokiego składowania, widły zostały ulokowane w przedniej jego części, a operator zajmuje pozycję na wprost do kierunku jazdy. Wózek czołowy jest przystosowany do podnoszenia zróżnicowanego ładunku, może współpracować z regałami paletowymi – maszyny w naszej ofercie mają maksymalny zasięg 7 925 mm.
Wózki czołowe podlegają pod ustawę UDT, a co za tym idzie do ich obsługi wymagane są stosowne uprawnienia. Dokumenty upoważniające do obsługi wózków podnośnikowych wydawane są przez ośrodki szkoleniowe do tego upoważnione.